Kiedy stosować podesty ruchome, a kiedy koszowe?
Podesty są niezbędnym elementem wyposażenia przy wszystkich pracach, które są wykonywane na wysokościach. Niezależnie od tego, czy pracujemy wewnątrz pomieszczeń czy na zewnątrz, ciężko sobie wyobrazić przeprowadzenie robót bez ich udziału. W zależności od wykonywanych prac mamy do dyspozycji bardzo różne rodzaje podestów. Dowiedz się, czym się charakteryzują i w jakich sytuacjach znajdują zastosowanie.
Różne rodzaje podestów
Podesty możemy podzielić na ruchome i stałe. Podesty stałe można traktować jako dodatkowe zabezpieczenie. Ich niewątpliwą cechą jest duża trwałość oraz solidność.
Kiedy prowadzimy zaawansowane naprawy czy prace konstrukcyjne, podesty ruchome mają dużo więcej zastosowań. Możemy je łatwo przetransportować na wskazane miejsce. Sprawdzą się przy takich pracach jak naprawa dachów, remonty elewacji, prace ogrodnicze, instalacja wielkoformatowych reklam. Mogą być umieszczone na innym pojeździe lub mieć własny napęd.
Specyficzną formą podestów są podesty koszowe. W koszu mogą przebywać maksymalnie dwie osoby, Przepisy dokładnie definiują wielkość kosza przeznaczoną dla jednej i dla dwóch osób. Są szeroko stosowane w energetyce, przy pracach remontowych takich jak malowanie czy naprawach infrastruktury miejskiej.
Osoba obsługująca podnośnik musi posiadać niezbędne uprawnienia oraz predyspozycje pozwalające jej na prace na wysokościach. Dlatego planując prace z użyciem podnośników, Warto rozważyć wynajem ich od razu z operatorem.
Pracownicy naszej firmy chętnie doradzą, który rodzaj podnośnika, a także konkretny model najlepiej sprawdzi się przy pracach, które Państwo planują. Zachęcamy do kontaktu i sprawdzenia szerokiej oferty podestów, które posiadamy na wynajem. Chętnie odpowiem na wszystkie pytania.